Kobiety a sporty walki? Jesteśmy na TAK!

Dla zdrowia i bezpieczeństwa

W dzisiejszych czasach słyszy się wiele o dbaniu o siebie. W końcu każdy z nas chciałby dobrze wyglądać i móc pochwalić się nienaganną sylwetką, zdrowiem i szczęściem wypisanym na twarzy. W dobie mediów społecznościowych staje się to jeszcze ważniejsze. Dla niektórych to nawet sposób na zarobek! Jeśli należysz jednak do tych osób, które na widok sztangi, bieżni i innych nudnych przyrządów do ćwiczeń tracą całą motywację, ten artykuł jest dla Ciebie!

Co gdyby możliwe było uzyskanie pięknego i wysportowanego ciała, wyśmienicie się przy tym bawiąc? Brzmi niewiarygodnie? A jednak! Rozwiązaniem na to jest trening sportów walki. „Jak to, jestem dziewczyną, nie mogę się odkładać na ringu do krwi”. Już odpowiadam. Trenując sporty walki wcale nie musisz okładać się z nikim po twarzy, o ile nie chcesz zostać zawodowcem. Treningi to z reguły nauka nowych technik oraz praca nad wytrzymałością i siłą. Jest to zawsze świetna zabawa, najczęściej z bardzo miłymi i wyrozumiałymi ludźmi. O bezpieczeństwo podczas treningów dbają instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, dlatego nie musisz bać się o swoje zdrowie. Jest to połączenie treningu cardio, interwałowego oraz siłowego. Takie połączenie sprawi, że twoje ciało błyskawicznie nabierze nowych, lepszych kształtów i sprawności!
Jeśli twoja sprawność fizyczna jest na przynajmniej takim poziomie, aby wejść po schodach, nie czekaj i zapisz się na zajęcia w twojej okolicy! Do wyboru masz tak naprawdę wiele dyscyplin, niektóre z nich opiszę poniżej.

Taekwondo

– koreańska sztuka walki, opierająca się w największym stopniu na kopnięciach. Jeśli zawsze marzyłaś o ponadprzeciętnej gibkości i pochwaleniem się umiejętnością zrobienia szpagatu, to coś dla Ciebie!

Zapasy – kto powiedział, że trzeba się bić po twarzy? Zapasy polegają na jak najszybszym powaleniu przeciwnika, a więc też na tym, żeby nie dać się powalić pierwszemu. Stabilność ułatwiają tutaj silne mięśnie nóg oraz brzucha. Na treningach na pewno rozbudujesz mięśnie nóg i pośladków, oraz zgubisz nadprogramowe kilogramy. Także dziewczyny, do roboty!

Krav maga

– będzie to najlepszy wybór dla tych osób, które często wracają późną porą do domu. Opiera się ona na technikach samoobrony, jak i najszybszym możliwym unieszkodliwianiu atakującego. Zainwestuj w naukę tej sztuki walki zamiast gazu pieprzowego.

To tylko trzy propozycje z wielu. Jeśli już wiesz, który sport jest dla Ciebie to wyśmienicie! Tych, którzy nie znaleźli tu tego, co by ich szczerze porwało zachęcamy do wyszukania dyscyplin trenowanych w szkołach sztuk walki w twojej okolicy! Jeśli mieszkasz w większym mieście to na pewno będzie w czym wybierać. Często również pierwszy trening jest darmowy, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby spróbować!

Psychologia w samoobronie

1 komentarz w temacie “Kobiety a sporty walki? Jesteśmy na TAK!

Dodaj komentarz