Sporty walki efekty i skutki

Czego możesz się spodziewać?

Każdy z nas chciał kiedyś trenować sztuki walki dla jednych to była jednorazowa przygoda z karate za młodu, dla drugich skończyło się tylko na planach a jeszcze inni trenują do teraz.
Jakie są skutki te negatywne jak i pozytywne z trenowania sztuk i sportów walki.
Pierwszą rzeczą jest to czym różni się sport walki od sztuki walki.
Sztuka walki ciągnie za sobą jakaś tradycje przykładem jest karate które bardzo kształtuje nasz charakter i właśnie z tego powodu bardzo dużo rodziców decydując się już na jakiś sport lub sztukę walki zapisuje swoje dziecko na karate.

Sport walki kształtuje nasz charakter nie przez tradycje lecz także jak i sztuki walki przez trening.

Kontuzje podczas walki, w kategoriach wiekowych do 14 lat zdarzają się rzadziej jednak też są tak samo jak i w innych zwykłych sportach chociażby w piłce nożnej często są problemy poprzez zbyt mocne dynamiczne i niecelne kopnięcie piłki co skutkuje tylko bólem jednego ze stawów. Niestety w walce są także mocniejsze kontuzje sam trenowałem karate w starszej grupie i nieraz miałem powybijane palce co jest dość częste tak samo jak i poobijane piszczele, moją najpoważniejszą kontuzją która zakończyła moją karierę z karate był dwukrotnie pęknięty mostek na skutek mocnych uderzeń. Jednak aż tak poważne kontuzje nie są częste i zawsze jak przeprowadzimy dobrą rozgrzewkę i będziemy znali swoje granice z treningu na trening próbując je lekko przełamać to wszystko będzie dobrze.
Sztuki i sporty walki mają to do siebie że zawsze dają ogromną satysfakcję i radość i każdemu zalecam chociaż spróbować jednego treningu.

Jakich dyscyplin sportowych nie należy uprawiać w ciąży?